אישות בהריון בסיכון

11 בינואר 2019

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

שלום וברכה.
אשתי בת 39 והיא בתחילת היריון (שבוע 7) עם שני עוברים שבני שקי הריון. אצל לאחד העוברים עדיין לא מזהים דופק. בין שני שקי ההריון יש אזור דימום (המטומה). בעקבות נתונים אלו (גיל האישה, שני עוברים, המטומה) הרופאה אסרה על אשתי לקיים יחסי אישות עד הודעה חדשה (מבחינתה זה יהיה כך כל ההיריון).
מתחילת ההיריון יש לאשתי דימום, ורק עכשיו היא הצליחה לשמור שבעה נקיים. היום היא צריכה לטבול.
1. האם כדאי שהיא תטבול?
2. מה עושים במצב בו אסור לקיים יחסי אישות?

תודה רבה

תשובה:

א. כדאי שהיא תטבול כדי שלא יהיה צורך בדיני הרחקות.

ב. יש פוסקים המתירים תשמיש עם קונדום. אנא פנה למכון פוע"ה טל' 02-251-50-50 על מנת לברר אם ההיתר המוגבל אפשרי גם במקרה שלכם.

ג. חשוב לדעת כי האיסור על קיום יחסים במצבים של המטומה ברחם, הוא איסור רפואי מבוסס מאד.
כיון שהזרמה יש בה פורסטגלנדינים שגורמים להתכווצויות שרירי הרחם, כאשר התכווצות כזו גורמת (במקרים רבים) להחמרה בהיפרדות שליה או להיפרדות שליה חדשה, מצב המסכן גם את חיי האם וגם את חיי העובר.

שאלות נוספות

דימום עם התקן תוך רחמי

שלום, אשתי משתמשת בהתקן תוך רחמי שגורם לה דימומים רבים. אשתי משתמשת בהתקן כארבעה חודשים ובשלושה חודשים האחרונים יש דימומים שמתחילים בערך ביום השישי של

קרא עוד »

דיני נידה לאחר גרידה

היי,אני אמורה להיות בשבוע ה-12 להריון.הייתי בביקור אצל רופאה לפני כ-5 שבועות, אז נצפה דופק ועל פי אולטראסאונד נקבע שגיל העובר הוא 6 שבועות לפי

קרא עוד »

דימום שלא נפסק

אני בת 46, ונמנית על הציבור החרדי-לאומי. אני אם לחמישה ילדים בחמישה ניתוחים קיסריים. (האחרון שבהם לפני 11.5 שנים) בשנים האחרונות קיימות אצלי מספר בעיות:

קרא עוד »

מכון שלזינגר © 2018

דילוג לתוכן