התקנים שונים והעדיפויות ביניהם (Flexi-T+ 380) - מכון שלזינגר
נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

התקנים שונים והעדיפויות ביניהם (Flexi-T+ 380)

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

לפני מספר שנים התייעצתי אתכם לגבי אמצעי מניעה לא הורמונלי והוצע לי לפנות לד"ר אורי לוי. השתמשתי בהתקן ג'יינפיקס כמה שנים והוא התאים לי. ילדתי שוב ואני רוצה לשים שוב התקן, כשדיברתי עם ד"ר אורי לוי הוא אמר שלי שהוא לא עובד יותר עם הג'יינפיקס וממליץ על התקן אחר בשם Flexi-T+ 380. ידוע לי שקופות החולים בארץ מציעות היום התקן בשם נובה T שנראה דומה מאוד להתקן שד"ר אורי לוי מציע עכשיו, גם הוא אינו מכיל הורמונים להבנתי. כאשר דיברתי על זה עם ד"ר אורי לוי הוא אמר שזה לא התקן טוב. יצאתי מבולבלת מאוד. אין לי עודף כסף בשביל לפנות לרופאים פרטיים כשאני יכולה להשתמש בשירותי קופת החולים, כמוכן אני מגיעה לביקור קצר מאוד בארץ בקרוב ואני רוצה לעשות התקן ולא ברור לי איזה.

אשמח אם תוכלו לשפוך אור על הנושא

תשובה:

א. לד"ר אורי לוי יש נסיון רב שנים בהתקנת התקנים לציבור הכללי ולציבור שומרי המצוות.

המלצותיו של ד"ר לוי הן אובייקטיביות ונובעות מהידע הרפואי שלו המשולב בנסיון קליני עשיר מאד.

ב. לד"ר לוי אין שום מערכת יחסים עם חברות מסחריות, כך שאין לחשוש להטיה מסחרית בהמלצותיו.

ג. הסיבה לכך שד"ר לוי הפסיק להמליץ על גיינהפיקס היא שהיו כמה מקרים קרובים של הריון עם ההתקן. אמנם ברמה הסטטיסטית יתכן שלא היתה עדיין מובהקות לנתון זה, אך עצם האירועים הביאו את ד"ר לוי להמליץ על Flexi-T.

ד. הסיבה להעדפת Flexi-T על Nova T היא פשוטה: הנסיון מראה שיש הרבה פחות דימומים בFlexi-T לעומת התקני T אחרים.

הסיבה לכך נעוצה כנראה בהבדלים המבניים של ההתקנים.

בהתקני T רגילים זרועות ה – T קשיחים יחסית לעומת Flexi-T בו קיים כיפוף מסוים בזרועות אלה המקנה תיאום אנטומי טוב יותר של ההתקן, ומונע את החיכוך של רירית הרחם עם זרועות ההתקן.

שאלות נוספות

x
medethics
The Torah Medical Research Institute, founded in 1966, was named by Dr. Falk Schlesinger, the second CEO of Shaare Zedek Hospital
RSS
Follow by Email
דילוג לתוכן