זרע שאינו יורה כחץ האם נחשב לזרע והאם זה בעיה רפואית או בגיל מסויים כבה זה

שתפו:

6 במאי 2024

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

בשנים האחרונות קיימת חרדה וחשש בזמן קיום מצוה מפני פליטה מוקדמת, והפלטות האלו אינם יורה כחץ אלא פליטות. ולכן ממהרים לקיים את המצוה גם לפני שיש מוכנות פיזית מספיקה, כדי לא להכשל באיסור מוז"ל. מצש שני המהירות עצמה גורמת שאין מספיק קושי וממיל לפעמים תוך כדי הניסיון כבר יש פליטה. ויש כאן פרדוקס, כי להמתין חוששים מפליטה, ואם ממהרים ואין מספיק קישוי זה עצמו יותר פליטה לפעמים – שהרי לא מצליחים לבצע בהעדר קישוי מספיק. כייצד רצוי לנהוג בכל זה ? שאלה נוספת, מי שכאשר בועל אינו יורה כחץ, האם זה ראוי להולדה. האם קיים מצוה, האם זהנ בעיה רפואית, או שבגיל 40 ומעלה זה אצל כולם כך. ( ויותר קשה, שבמקרי אונס בלילה אחת לחצי שנה כן היה יורה כחץ. זאת אומרת שיש מסוגלות איך שהוא, אז היכן הבעיה ?) ובריצור האם בגיל מסויים זה נורמאלי שכל הבעילות אין בהם יורה כחץ, אלא סוג של פליטה.

תשובה:

לגבי השאלה הרפואית — לא ניתן לענות על פי הנתונים המובאים בשאלה.
כדי לברר יש לפנות בפועל לרופא אורולוג.
לגבי השאלה "האם נחשב כזרע"— למה הכוונה?  לגבי מה?
(למשל: לגבי טומאה — דיון בגמרא, ולהלכה מטמא אם נתמלאו כמה תנאים המבוארים שם; לגבי השחתה — אסור להשחית)

להדפסה

שאלות נוספות

צום בתחילת הריון

אשה בחודש שני להריונה (הריון שני) , איננה מוגדרת בסיכון, אבל צמה בדרך כלל באופן מאד קשה, ומתלוננת על תחושת צימאון כל הזמן האם יכולה

קרא עוד »

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.