כשרות לפרוביוטיק קיד

שתפו:

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

האם יש כשרות ומהי הכשרות לפרוביוטיק קיד אבקה מרוכזת של אלטמן

בתוספת פרביוטיקה?

תודה מראש

י

תשובה:

ככלל אין לנו נתוניחם מלאים על כשרות מוצרי מזון, ולכן אנו ממליצים לפנות למומחים מקצועיים, או לחפש נתונים באתרים של החברות המייצרות.

יש סיכוי טוב לקבל תשובה אצל אחד משני המומחים הבאים:

א. הרב טוביה הוד, מגדולי המומחים לכשרות תעשייתית בעולם. הטלפונים שלו בזמן שהותו בארץ הם: 03-9225314 בזמן שהותו בחו"ל הוא: 49-1-725-316-371 (00) או 052-827-0003. ניתן גם לשלוח לרב הוד שאלה בנושא כשרות באתר האינטרנט שלו.

ב. הכימאי הרב יהודה שרשבסקי, טלפון: 5371662-02 כמו כן כדאי לעיין במאמר של פרופ' אברהם שטיינברג על נהלי כשרות בטיפול בחולים.

להלן רשימה מקוצרת של אתרים מרכזיים בהם ניתן לקבל מידע לגבי כשרות של תרופות:

1. ועד העיר של מונטריאול, קנדה, נוסד 1922: Jewish Community Council of Montreal האתר מספק מידע על כשרות בתחומים רבים, וגם טבלה המסכמת את כשרויותיהן של תרופות שכיחות. הפרוצדורה לקבלת הכשר של ועד העיר כולל בקשה רשמית, פירוט מרכיבים ויכולת בדיקה ישירה.

2.K A S H R U T . C O M©– אתר המרכז את המידע הכשרותי משלל מקורות, כולל OU,STARK . האתר כולל הפניות וקישורים למוקדי הכשרות המרכזיים, למאמרים, מתכונים, זמני הלכה וכן הלאה. כמו כן, יש באתר רשימה מקיפה של סוכנויות למתן הכשר ברחבי העולם.

3. star-k כשרות תרופות- רשימת תרופות מתעדכנת וחומרים בעלי כשרות קבועה.

4. הירחון Kashrus מציע מגוון של נושאים ומאגרימידע בנושא כשרות בכל העולם. בין השאר, מאגר קישורים לנותני חסויות הכשרות הבינלאומיים.

אמנם שמענו שהבעיה העיקרית במוצרי פרוביוטיקה של אלטמן היא בעיית הקפסולה העשויה מג'לטין. לכן כאשר מדובר באבקה בתפזורת הבעיה הזו לא קיימת.

כמו כן כדאי לדעת כי כבר נשברו הרבה קולמוסים בשאלת כשרות הג'לטין. על כל פנים להלכה נוהגים להקל בתרופות כאשר אין אלטרנטיבה זמינה אחרת, ולמנהג מקל זה יש בסיס מוצדק בהלכה.

להדפסה

שאלות נוספות

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.