לימודי רפואה בהפרדת נשים וגברים - מכון שלזינגר
נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

לימודי רפואה בהפרדת נשים וגברים

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: פרופ' א.ס. אברהם

שאלה:

הבעיות ההלכתיות הקשות הכרוכות בלימודי רפואה כאן בארץ, זו בעיית הערבוביה בין אנשים לנשים, שכן בכל ארבעת בתי הספר לרפואה לומדים בנים ובנות זה לצד זו, רציתי לשאול כיצד ניתן להתגבר על הבעייה ? כיצד ניתן ללמוד רפואה, וזאת תוך שמירה מקסימלית על הלכות צניעות ועל הלכות שמירת הראייה ?

תשובה:

שאלת שאלות חשובות מאד. אולם התשובה לכל אחת מהן אינה זהה לכל שואל.

יש חשיבות מיוחדת בהכרה אישית מעמיקה של השואל על מנת לקבוע אילו פתרונות מתאימים לשואל הספציפי. אם מדובר בשאלה מעשית, תוכל להתקשר אלי טלפונית לטל' 052-2602349 בשעות הערב אחרי שעה 22:00.

במאמר מוסגר כדאי להוסיף כי מתקיימים עכשיו תהליכים אחדים במטרה לתת פיתרון מערכתי לחלק גדול משאלותיך, אך עד שהתהליכים יבשילו יכולים לעבור חודשים רבים, לפחות.

על כל פנים חשוב לזכור כי בכל מצב ובמצב בזמן הלימודים צריכים לנהוג לפי כללי ההלכות של צניעות נגיעה יחוד וכו'. לימוד הרפואה כשלעצמה איננו מתיר שום איסורים בין סטונדט וסטונדטית. מאידך מותר לבדוק אשה חולה כחלק מלימוד בדיקה פיסיקאלית אך גם שם יש כללי זהירות מאיסורים – ראה ספר לב אברהם (מהדורה חדשה תשס"ט) פרק לד.

שאלות נוספות

x
medethics
The Torah Medical Research Institute, founded in 1966, was named by Dr. Falk Schlesinger, the second CEO of Shaare Zedek Hospital
RSS
Follow by Email
דילוג לתוכן