מניעת הריון לאחר לידה ראשונה - מכון שלזינגר
נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

מניעת הריון לאחר לידה ראשונה

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

אני בת 23,שבועיים לאחר לידה ראשונה ב"ה, אני מאוד מתלבטת כרגע בנוגע למניעת הריון, מצד אחד אני רוצה בהרחבת המשפחה והבנתי שלא רצוי למנוע את ההריונות הראשונים,ומצד שני קשה לי לחשוב כרגע על הריון וילד נוסף, כיוון שמלבד העיייפות מההריון,הלידה והטיפול בבבני, נוספת לכך העובדה שאנחנו חיים בחו"ל בעוד משפחותינו נמצאות בארץ וכמעט שאין לי עזרה, ואני חושבת שעם שני ילדים המצב יהיה קשה שבעתיים. קשה לי להכריע מה קודם למה? ומה עליי לעשות?

במידה ותותר לי מניעת הריון על אילו גלולות או אמצעי מניעה תוכלו להמליץ ? כוונתי היא מהו האמצעי שהסיכויים לדימום ושאר תופעות לוואי הוא הנמוך ביותר, ומתי עלי להתחיל להשתמש באמצעי המניעה?(אני מניקה באופן מלא) תודה רבה וסליחה על האריכות.

תשובה:

בתנאי השאלה את רשאית להמנע מהריון למשך ששה חודשים (ואז, תוכלי לשאול שוב, אם יהיה בכך צורך.)

לגבי אמצעי מניעה המועדף , עליך קודם כל להתיעץ עם רופא הנשים על האמצעים המתאימים לך מבחינה רפואית, ואחר כך תוכלי לשוב ולהתיעץ בשאלה ההלכתית.

שאלות נוספות

אם פונדקאית

PDF Button רציתי לדעת מה הבעיה באם פונדקאית… ומכיוון שאמרו לי שהעניין של אם פונדקאית הוא אסור רציתי לדעת איך אישה שנשואה תוכל להביא ילדים

קרא עוד »
x
medethics
The Torah Medical Research Institute, founded in 1966, was named by Dr. Falk Schlesinger, the second CEO of Shaare Zedek Hospital
RSS
Follow by Email
דילוג לתוכן