שיקולים בבחירת מקום עבודה רפואי (שבת)

שתפו:

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

שלום כבוד הרב,

אני סטודנטית לסיעוד ומחפשת עבודה במקצוע. השאלה שלי היא האם מותר לי לעבוד בבית חולים שאין בו תנאים טובים לשמירת שבת או כדאי להעדיף בית חולים שיש בו גויים בשבת למטרה זו. אינני רוצה לעבוד במחלקה שיש בה פיקוח נפש. אם מותר לי , אז איך עלי לנהוג (כתיבה,הדבקה,רישום במחשב) עבור חולים שאין בהם סכנה? תודה מראש.

תשובה:

מותר להעדיף בית חולים שאינו שומר מצוות באחד המצבים הבאים.

א. אם הרמה הרפואית המקצועית גבוהה יותר (באופן כללי) בבית החולים הנבחר.

ב. אם הרמה הרפואית המקצועית גבוהה יותר במחלקה הספציפית של בית החולים הנבחר.

כל האמור מותנה בכך שתרכשי קודם לכן ידע בסיסי ומקיף בהלכות שבת, הכולל לפחות את הפרקים הרלוונטיים בספר שמירת שבת כהלכתה, וכן בכך שאישיותך מספיק חזקה שלא להיכנע לדרישות לחלל שבת במצבים שאינם פיקוח נפש. אם מתקיימים התנאים הללו, יש מקום אז לשאול שאלות ספציפיות שנשמח לענות עליהן. (קשה מאד לענות על שאלות כלליות שאינן כוללות מספיק נתונים רפואיים).

בינתיים את יכולה לגם לעיין במדריך הכיס ל"דיני הרופא בשבת וביום טוב", הניתן גם לרכישה באתר המכון.

להדפסה

שאלות נוספות

טומאת לידה

אני מתכננת בע"ה להשאר בבית עד כמה שניתן במהלך הלידה (בלידה הקודמת הגעתי לבי"ח בפתיחה של 6) בהנחה שאיין דימום ואין לי אפשרות לדעת באיזו

קרא עוד »

ניתוח לתיקון ברית

המקרה: פעוט בן שנה ושמונה חודשים שעבר ברית מילה בזמנה על ידי מוהל. בברית לא בוצע חיתוך נאות של הערלה וכתוצאה מכך נשאר חלק מן

קרא עוד »

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.