שמיעת קולות ובעיות התמודדות עם שבת ועם תרופות - מכון שלזינגר
נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

שמיעת קולות ובעיות התמודדות עם שבת ועם תרופות

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

שלום לרב , אני סובלת שנים רבות מהזיות שמיעה,ומחשבות כפיתיות לפעמים מדחפים אובדניים אובססיבים , נתנו לי אין ספור כדורים שלא הועילו וגרמו לי לתופעות לוואי קשות כגון : חוסר שקט נוראי, הגברת דחפים אובדניים, בכל פעם שלקחתי תרופות, הייתי צריכה להתאשפז וניכנסתי לפסיכוזה קשה. עקב התופעות אני ממש פוחדת לקחת שוב כדורים. מדובר על עשרות תרופות , רופאים טוענים שיש לי רגישות נדירה לתרופות.

כרגע אני סובלת מאד מאליצונציות של שמיעה ומרגישה שאיני יכולה לשמור שבת בלי להסיך את הדעת באופן של שמיעת רדיו או צפיה בטלויזיה. הדבר לא עוזר לי להרגיש טוב היות ואני מרגישה כמו פושעת שחוטאת. אני ממולכדת במצב בלתי אפשרי וזה גורם לי לחשוב שאולי עדיף לי להתאבד מאשר לא לקיים מצוות.

מה דעתך, זה דחוף.

תשובה:

א. להתאבד זה איסור חמור מאד, ואסור לפנות לכיוון כל כך נורא.

לגבי הרגשתך כפושעת שחוטאת – זו הרגשה שגויה, שהרי במצבך ייתכן ואינך עוברת איסור אם את מוכרחה להעזר ברדיו או בטלויזיה.

ב. החשש שלי הוא שאת נמצאת במה שקרוי תת-טיפול. במילים אחרות, למרות שיש תרופות שיכולות להחזיר לה את הרגשת השפיות ואת החיים הנורמאליים, עקב הפחדים שלך את מפסידה את התועלת שבהם.

אני מייעץ לך מאד לחזור לטיפול אצל רופא פסיכיאטר מומחה, כדי שתחזרי לחיים נורמאליים, ותימנעי מהסבל הנורא בו את נמצאת.

שאלות נוספות

חזה אוויר – דיני טריפה

PDF Button בוד, הרב מרדכי הלפרין.שלום רב, לפני כארבע שנים עברתי אירוע של חזה אוויר (pneumothorax). לאחר כמה ימים של כאבים פניתי למיון, ונשלחתי לאשפוז.

קרא עוד »

גלולות היום שאחרי

PDF Button דחוף דחוף דחוף!!! אני בת 18 וקיימתי יחסי מין עם חבר שלי בן גילי.למרות שנראה לנו שהוא"גמר בחוץ"אנו חוששים שאולי נכנסתי להריון,ולכן קנינו

קרא עוד »
x
medethics
The Torah Medical Research Institute, founded in 1966, was named by Dr. Falk Schlesinger, the second CEO of Shaare Zedek Hospital
RSS
Follow by Email
דילוג לתוכן