בדיקות לכשירות מינית לאחר ניתוח למטרות תביעה משפטית

שתפו:

4 בנובמבר 2011

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

לכבוד הרב מרדכי הלפרין שליט"א
אני בן 50 גרוש חרדי. עברתי ניתוח להפרדת צינורות הזרע והשתן שנקשרו. ואחר תקופה מהניתוח הבחנתי שאין לי כח גברא (זיקפה) ועקב כך פניתי שוב לרופא והוא טוען שאין זה מחמת הניתוח אף שגם הוא הבחין שלא היתה בעיה זו קודם הניתוח.
פניתי לעו"ד והוא ייעץ לי לתבוע אותו כדי לקבל פיצויים. ויש סיכוי לפיצויים גבוהים מאוד (כמיליון וחצי) וכך עשיתי. אך כדי לקבל פיצויים זהו הליך ארוך אשר במהלכו הם עושים בדיקות לאשר שבאמת הבעיה קיימת וחלק גדול מהבדיקות מתבצע כמתבקש ע"י נשים. והתחלתי מספר בדיקות שהתבצעו ע"י גברים.
שאלתי, האם אני מחויב להפסיק את הליך התביעה כיון שהבדיקות הבאות אנטימיות ומבוצעות ע"י נשים נדות. אף שאני מפסיד את כספי הפיצויים הגבוהים וגם צריך לשלם על מה שהם בדקו עד עכשיו כיון שהפסקתי באמצע ההליך.
תודה רבה לרב על הקדשת הזמן.

תשובה:

א. מבחינה הלכתית, לגמרי לא ברור שמותר לך לתבוע את הרופא בבית המשפט.
כדאי שתברר זאת קודם עם הרב האישי שלך. כמו כן כדאי לברר עם מכון כת"ר בטלפון 077-3500281
ב.  אין כל היתר לבצע בדיקות הכוללות גירוי מיני אירוטי עם נשים זרות.

להדפסה

שאלות נוספות

מריחת משחה על הרפס

האם מותר למרוח בשבת משחה על ההרפס בשפתיים כדי שלא יתפשט יותר? 1. חשוב להדגיש שההרפס מתפשט במהירות ממש גדולה ככה שאם לא מורחים משחה

קרא עוד »

פיזיותרפיה בשבת

פרקתי את הכתף ובהוראת אורטופד היד שלי היתה מקובעת לתקופה של שישה שבועות. כעת נאמר לי שעלי לעשות תרגילי פיזיותרפיה באופן אינטנסיבי, מספר פעמים ביום.

קרא עוד »

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.