פרוייקט השו"ת

פרויקט השו"ת הבינלאומי ברפואה והלכה

המשותף לתורה ולרפואה הוא העובדה ששניהם אופפים את האדם בכל רגעי חייו. נוגעים הם לו מאז היווצרו ברחם ועד יום מותו. הם רלבנטים לנשים ולגברים, ביום ובלילה, בימי חול כמו בימי שבת ומועד, ונוגעים לכל הליכותיו, מנהגיו ודרכיו של אדם. אולם דואליות זו יכולה להוות מקור לבעיות, התנגשויות סתירות ודילמות, שברוב המקרים הן מדומות ועל פני השטח בלבד. לכן שומה על המומחים בשני תחומי יסוד אלו, למצוא את הפתרונות המתאימים והנכונים. שהרי כלל הוא בידינו: "וחי בהם – ולא שימות בהם". תורת ישראל היא תורת חיים, והרי גם מטרת הרופא היא השגת חיים והצלתם.

לעיתים מתעוררות שאלות הלכתית מהותיות בנושאים רפואיים חריפים, הדורשות תשובות ובירור מיידי, אלא שלא בכל מקום שם מתעוררת הבעיה נמצאים המומחים, ולא ניתן לקבל הדרכה הלכתית-רבנית בכל שאלה מיידית.

פרוייקט השו"ת הבינלאומי בא לתת מענה לבעיה זו!

מכון שלזינגר הציב לעצמו כמטרה חשובה את מציאת הדרכים לפתרון בעיות רפואיות-הלכתיות.

דרך מערכות התקשורת הקיימות כיום – האינטרנט, דואר אלקטרוני, פקס וטלפון, וכמובן גם דואר רגיל – מספק מכון שלזינגר פתרון ומענה מהיר עד כמה שניתן, לכל דורש. המענה ניתן ע"י הרבנים, הפוסקים והרופאים הקשורים למכון.

שירות פרוייקט השו"ת הבינלאומי הוא מערכת אינטרנט, הכוללת כתובת דואר אלקטרוני, המספקת הדרכה הלכתית מהירה וברורה לשאלות בנושאים רפואיים-הלכתיים רבים, כמו ענייני שבת, פוריות, שאלות של חיים ומוות, ונושאים רבים אחרים, עימם אנו מתעמתים בעולם המודרני.

שירות פרוייקט השו"ת הבינלאומי מביא תועלת מעשית רבה לרופא, לרב ולכל אדם בכל תפוצות ישראל, הבאים במגע עם רפואה, אתיקה והלכה, ועם הבעיות, העולות מהקשר המיוחד שבין נושאים אלו.

לשאילת שאלה לחץ כאן

לצפייה בארכיון השאלות לחצו כאן

פרוייקט השו"ת הבינלאומי יקרא ויונצח ע"ש התורם להמשך קיום שירות חשוב זה.

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.