ויטמין D בפסח

שתפו:

15 באפריל 2016

הרב המשיב: ישראל בלפר

שאלה:

שלום, אני נוטל בהוראת רופא ויטמין D (ויטמין די בייבי של מכבי שירותי בריאות) לא מצאתי את הויטמין הנ"ל ברשימת התרופות הכשרות לפסח. הגיוני שזה משום שהרשימות שישנן אינן של מכבי שירותי בריאות. מותר לקחת את הויטמין הנ"ל בפסח? כמו כן, מה לגבי משחות? 

תשובה:

יש ויטמין D בטבליות שכן כשר לפסח. ראה ברשימת התרופות של קופ"ח כללית ומאוחדת. ניתן לשמור את הסוג בו אתה משתמש כעת לאחרי החג, באמצעות מכירת חמץ, ולחזור להשתמש בו בשבת איסרו-חג מיד לאחר שביעי של פסח.
לגבי השימוש שלך במשחות של ויטמין D – אתה יכול להשתמש בהן בפסח.
אם הרופא דורש דווקא את הויטמין די בייבי כדי למנוע נזקים רפואיים, ואוסר להפסיק את הטיפול בשבעת ימי החג, אתה רשאי להמשיך להשתמש בו בפסח, אך להקפיד על מערכת כלים נפרדת לצורך כך. 

להדפסה

שאלות נוספות

הספר "שומרת אחותי"

בס"ד לכ' הרב ד"ר מרדכי הלפרין שליט"א הנדון: המשך לשיחה במוצש"ק עם ר' 1] מצ"ב כתובת הערך בויקיפדיה על "שומרת אחותי" שדיברנו עליו, ע"מ לחסוך

קרא עוד »

בעיית אולקוס בצום

שלום רב! ההתלבטות שלי מתייחסת לצום יום כיפור. הבעיה שהבריאות שלי חלשה: היה לי אולקוס, ואני סובלת מכאבי כיבה. כמעט תמיד בסוף הצום (אפילו יומי)

קרא עוד »

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.