זוגיות - מכון שלזינגר
נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

זוגיות

30 בדצמבר 2011

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

שלום לרב, קודם כל אני רוצה לומר שאני נבוך מאוד לשאול השאלה ולכן אני גם מעדיף לעשות זאת בערוץ כזה שבו לא ניתן לדעת מיהו השואל.. אני גם מצטער על השאלות וגם קצת על ה"ביטויים" תמיד שמתי לב שאיבר המין שלי נוטה לצד לא בצורה קיצונית אך נוטה, התחלתי לבדוק קצת אחר העניין באינטרנט ובפורמים והם אומרים : עד כך וכך לא צריכה להיות בעיה וכו`.. לדעתי ולפי מה שהבנתי, לפי מה שיש לי לא צריכה להיות לי בעיה… וראיתי שאפילו רופא אומר שעד זווית מסויימת לא צריכה להיות בעיה.. (סליחה על הביטוי הכוונה להחדרת האיבר) ורופא אחר אומר שעלול להיות בעיה.. אינני יודע מה לעשות משום שעדיין לא התחתנתי וקיימתי את מצוות הפריה ורביה,(וכמובן שלא "התעסקתי עם נשים, כי אני רוצה לעשות את זה רק עם אישתי בעז"ה) אך מנגד אינני יודע אם זה יפריע לי.. בעיקרון ניתן לתקן את העקמת הזאת ע"י ניתוח אורולוג אלא אם מסתדרים עם העקמת. לפי דעתי לא צריכה להיות לי בעיה.. וגם אם כן ראיתי רופא שאומר שאפילו עד נטייה מסויימת לא צריכה להיות בעיה שזה יותר ממה שיש לי.. מה לעשות? לגשת לאורולוג לפני שאני מתחתן(עדיין אין לי מישהי) ולסדר העניין או שמא לחכות ולראות אולי זה יהיה בסדר גם בלי ניתוח…אני גם לא רוצה לגרום לכאבים לאישתי כמובן או שלא נוכל להנות או בכלל לבצע.. בגלל שלי יש בעיה.. האם בפגישה יהיה עליי לומר לה: שמעי יש לי כך וכך…כך אולי היא לא תרצה אותי.. אך מנגד אולי אני צריך להגיד לה? אני ממש מצפה לדברי עידוד כי אני קצת מדוכה מזה ולא יודע איך לנהוג..אני כמובן גם לא רוצה לצאת לא דובר אמת.. יכול להיות גם שהרופא ההוא טועה ואכן זה יפריע לי… לדעתי אני ב"טווח" הנורמה.. וכשאני הולך למקווה הסתכלתי לצערי על אחרים וראיתי שלכל אחד יש "צורה" אחרת-מה שה` נתן לו… מה עושים? אני ממש חושב על זה הרבה, אני עוד מעט בן 23 מקווה להתחתן בקרוב אך זה קצת מטריד אותי.. תודה רבה!! אני מבקש לא לפרסם את השאלה ואו את התשובה..

תשובה:

התופעה שאתה מתאר ידועה בשם "עקמת הפין". כל עוד לא מדובר ב"צורה קיצונית" של התופעה, הדבר לא יוצר  הפרעה משמעותית לחיי הנישואין.
לכן אין שום מניעה להינשא, כשברוב המקרים כלל לא נזקקים לעזרה רפואית. לכן אין שום צורך להבריח את בת הזוג המיועדת על ידי שיתופה בפחדים הלא מוצדקים שלך.
לאחר החתונה, אם מאיזו שהיא סיבה יווצר קושי לקיום חיי משפחה, ניתן יהיה לפנות לטיפול רפואי יעיל, כמעט תמיד ללא שום צורך בניתוח.

שאלות נוספות

פונדקאות

PDF Button שלום אשמח לדעת מה יחס ההלכה לפונדקאות האם ואלו מכשולים או קשיים יש לזוג שזקוק לאם פונדקאית [זרע וביצים של הזוג] תודה Please

קרא עוד »
x
medethics
The Torah Medical Research Institute, founded in 1966, was named by Dr. Falk Schlesinger, the second CEO of Shaare Zedek Hospital
RSS
Follow by Email
דילוג לתוכן