חשש לבעיית ביוץ במהלך ימי הנידה

שתפו:

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

שלום. אני נשואה כמעט 4 חודשים, יתכן כי אני ממהרת במקצת אבל אני מעדיפה לדעת את האפשרויות הניצבות בפני כאשר אחליט לפעול. לפני החתונה (אשר הייתה באוקטובר) לקחתי 2 וחצי חפיסות של גלולות מסוג פמינט, אשר הבנתי שהן במינון מאוד נמוך מהמקובל.

אני יודעת שישנה אפשרות ששלושה חודשים לאחר הפסקת הגלולות (שהייתה מיד אחרי החתונה) לא ניתן להיכנס להריון. מאז ניסיתי למדוד לעצמי את החום כדי לדעת מהו יום הביוץ שלי (דבר שלא הצליח כי הייתי חולה וחום גופי השתנה מיום ליום) והחל לדגור אצלי החשש כי יום הביוץ יוצא במהלך שבעת הימים הנקיים. במידה וכן, רציתי לדעת מהן האפשרויות שעומדות על מנת לטפל בבעיה.

תודה רבה

תשובה:

אפשרויות הטיפול בביוץ מוקדם הן מגוונות, עם אחוז הצלחה גבוה, וכבר פרטנו אותם בתשובות לשאלות קודמות (הזמינות במאגר התשובות של המכון).

אמנם משאלתך נראה שעדיף שתקחי פסק זמן של לפחות 6-9 חודשים, בו תמנעי מדאגה ומכוונה להיכנס להריון, אלא תנהלי את חיי הזוגיות שלכם ברמה של מערכת היחסים ביניכם, בלא הקדשת מחשבה לזירוז הכניסה להריון. הנסיון הרפואי (המוסבר גם פיזיולוגית) מראה שגישה זו תגדיל את סיכוייכם להקים משפחה בהקדם.

להדפסה

שאלות נוספות

שאיבת חלב אם בשבת

שלום רב לעיתים רבות , בעיקר בשעות מסוימות, בני, בן השלושה חודשים, מסרב לינוק מהשד ועל כן עלי לשאוב לו לבקבוק ואז הוא אוכל (או

קרא עוד »

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.