נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

מימון חלופי לתרופות שאינן בסל הבריאות

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: ישראל בלפר

שאלה:

האם יש עמותה או קרן מחקר למימון תרופה שאינה בסל הבריאות ונקנית בסכום כסף רב בארה"ב,שמה של התרופה סנסיפר או סיניקלצט לחולת כליות להורדת הpth בדם עקב בעיות פרטיורית אשמח לקבל תגובה תודה

תשובה:

שלום רב

תרופות הנמצאות מחוץ לסל התרופות של משרד הבריאות ניתנות כיום לקניה מוזלת בחברת 'תרופה לכל'. המיזם הוא כלכלי, חברתי ואנושי, ובא לרתום את כל מגזרי המשק לטובת בריאות הציבור במדינת ישראל, כך שמדובר בצירוף של תודעת גמילות חסדים ופעילות כלכלית רגילה.

חברה נוספת עוסקת במתן שירותים מקבילים לבני הגיל השלישי- טלפארמה.

בנוסף, ישנם גמ"חים המספקים תרופות, אך ברובם לא מדובר בנגישות לתרופות הנדירות. כדאי לבדוק את הגמ"ח הרפואי של גמ"חנט למידע נוסף וסיוע.

כמו כן מוקד חשוב של עזרה בנושא הוא הרב אלימלך פירר: הרב פירר הוא ראש ארגון "עזרא למרפא", יעוץ רפואי (התייעצות גם עם מומחים מחו"ל), שרותי אמבולנסים, תרופות, השאלת מכשירים, שיקום. כתובת: רח' החיד"א, בני-ברק. טל'. 03-5770000, פקס 03-6161177.אתר האינטרנט של עזרה למרפא מרכז את המידע וצורות ההתקשרות.

עמותת כרמי חסד מעניקה סיוע רחב טווח הכולל גם עזרה בתרופות לחולים.

עמותת חברים לרפואה מרכזת את ההתפתחויות בתחום התרופות בסל, ומרכזת מסירה וקבלה של תרופות.

קרן לחיות של עמותת 'רפאנו' (על שם מנוח בן שרה), עוסקת במתן ביטוחים משלימים ובסיוע.

[print_link]

שאלות נוספות

אמצעי מניעה לאחר לידה שלישית

שלו' לרב!ב"ה אנחנו אחרי לידת ילדנו השלישי והחלטנו תוך התיעצות עם פוסקלעשות הפסקה של כשנה.אנו מתלבטים בבחירת האמצעי הנכון הלכתית ורפואית.בעבר השתמשנו בגלולות מיקרולוט אך

קרא עוד »