נגישות

מכון שלזינגר לחקר הרפואה על פי ההלכה

רבנים הזמינים במקרה של תרומת איברים פתאומית

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

שאלה:

בס"ד


אני נושא ברוך ה' כרטיס אד"י לתרומת איברים .

העלתי בפני מספר רבנים את הבעיה הכללית , שמקרה שמאפשר תרומת איברים קורה על-פי-רוב בנסיבות טראגיות ובהפתעה, ומשפחת הפצוע-המת נמצאת במערבולת כזו שקשה לצפות ממנה להתחיל לחפש רב (או "איש דת" כפי שמופיע על הכרטיס) בעיה שעלולה למסמס את ביצוע התרומה. על כן הצעתי שתופץ רשימה של רבנים המבינים בנושא וזמינים להקפצה בצירוף דרכי ההתקשרות איתם , רשימה שתוצמד לכרטיסי אד"י.

רב הישוב פדואל, הרב מנשה יששכר אמר לי שידוע לו שמכון שלזינגר תיכנן בעבר הכשרת קבוצת רבנים לצורך עניין זה בדיוק. שאלתי היא האם אכן נעשתה הכשרה שכזו ? והאם ניתן לקבל דרככם רשימה שכזו ?


תודה רבה

תשובה:

מכון שלזינגר קיים בקיץ האחרון השלמות רבנים מיוחדת ללימוד רפואי והלכתי של סוגית קביעת רגע המוות בהתייחס לדעות השונות בפוסקים.

אינני יודע מי ממשתתפי המכון ממשיך לעסוק בנושא באופן מעשי, אבל תוכל לפנות לרב מנחם בורשטיין, ראש מכון פוע"ה, שהיה קשור להשתלמות הרבנים בסוגיא, ולקבל ממנו סיוע ממשי.

הטלפון של מכון פוע"ה הוא: 1800-07-11-11, בשעות העבודה.

[print_link]

שאלות נוספות

אמצעי מניעה לרווקה

שלום אני רווקה ומעוניינת לשמוע על אמצעי מניעה כשרים ובטוחים. האם כדור לדחיית מחזור שלוקחים לפני חתונה (פרימוליט נור) יכול להיות גם כאמצעי מניעה וממתי

קרא עוד »

חוק תרומת ביצית

נשאלתי האם בחוק תרומת ביצית מיהודיה, הצליחו לפתור את החשש של נישואי קרובים – לא של אחים ואחיות אלא של קורבה דרך חתנות. לדוגמא: אחות

קרא עוד »