תאומים סיאמיים

שתפו:

23 באוקטובר 2018

הרב המשיב: ישראל בלפר

שאלה:

שלום

ברצוני לדעת מה פוסקת ההלכה במקרה של תאומים סיאמיים כאשר יש מצב שבו ניתן להציל את האחד מן התאומים ולאפשר לו לחיות כרגיל ואילו השני ימות, או שעדיף ששניהם יחיו ויהיה להם קשה לתפקד ומיגבלות רבות.. הייתי שמחה אם תוכלו גם בכלל לרשום על ההיבט של ההלכה בנוגע לתאומים סיאמיים..

תודה מראש..!

תשובה:

באופן עקרוני, פרוייקט השו"ת של המכון לא נועד להכין עבודות עבור תלמידים וסטודנטים. עיקר מטרות הפרוייקט היא :

א. לסייע לאנשים השואלים או הנשאלים שאלה רפואית-הלכתית מעשית.

ב. לסייע ללומדים הנתקלים בשאלה הלכתית-רפאית עיונית.

ג. לסייע לכותבי עבודות על ידי הפנייתם למקורות מתאימים. חומר לעבודות ניתן למצוא במרכז המידע של המכון באינטרנט, תוך שימוש במנוע החיפוש. בנוסף הקמנו פורום משתתפים מיוחד לכותבי עבודות

לשאלתך:

1. אנציקלופדיה הלכתית רפואית כרך אחרון ערך תאומים, ערך משנה תאומי סיאם, ובמקורות המובאים שם.

2. נשמת אברהם כרך א', חלק אורח חיים, סי' כז.  כרך ב', חלק יורה דעה סי' שה.  כרך ג' חלק אבן העזר סימן א'. .

ראי בספר Jewish Medical Ethics Vol II The Surgery: An Agonizing Choice, by Donald C. Drake (The Philadelphia Inquirer) עמ' 414 – 399 ובקישור לשם:  So One May Live byRabbi Moshe D. Tendler, Ph.D. עמ' 421 – 415 ובקישור לשם:  Siamese Twins: Rav Feinstein’s Ruling and the Subsequent Controversy by Rabbi Mordechai Halperin, M.D. עמ' 426 – 422. 4.

שאלה ותשובה קודמות מפרויקט השו"ת של מכון שלזינגר.

להדפסה

שאלות נוספות

פיזיותרפיה בשבת

פרקתי את הכתף ובהוראת אורטופד היד שלי היתה מקובעת לתקופה של שישה שבועות. כעת נאמר לי שעלי לעשות תרגילי פיזיותרפיה באופן אינטנסיבי, מספר פעמים ביום.

קרא עוד »

חולה בגאוט (שיגדון)

חולה בגאוט [שיגדון] מכיר את המחלה על בורייה. נזהר במאכלים מידי פעם מרגיש באתחלה של כאבים בבוהן ימין ולוקח ארקןקסיה ועובר את ההתקף בשלום. בתשעה

קרא עוד »

מה אתם מחפשים?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.